Studio Firan i Wnętrz Żory

Co dają żaluzje zewnętrzne?

żaluzje zewnętrzne - co dają?
Spis treści

Żaluzje zewnętrzne pojawiają się w coraz większej liczbie polskich domów. Ta tendencja nie dziwi, ponieważ są to modele o bardzo dużej funkcjonalności. Ponadto odpowiednio dobrane mogą także służyć jako dekoracja. Sprawdź, co mogą Ci dać żaluzje zewnętrzne i kiedy warto rozważyć ich instalację.

Rodzaje żaluzji zewnętrznych

Istnieje kilka rodzajów żaluzji zewnętrznych. Choć mają podobne zastosowanie, to mogą się różnić od siebie funkcjonalnością. Do najbardziej popularnych modeli należą:

 • żaluzje aluminiowe – są one wybierane ze względu na lekkość oraz łatwość montażu; nie trzeba się także martwić o ich konserwację, a pomimo tego mają długą żywotność, ponieważ nie wpływają na nie niesprzyjające warunki atmosferyczne;
 • żaluzje drewniane – są one wybierane ze względu na niesamowity wygląd, który przyciąga uwagę; należy jednak pamiętać o regularnej konserwacji, ponieważ w przeciwnym wypadku niesprzyjające warunki atmosferyczne szybko je zniszczą;
 • żaluzje podtynkowe – zapewniają one świetną izolację termiczną i akustyczną, jednak ich instalację należy przemyśleć jeszcze w trakcie budowy domu;
 • żaluzje natynkowe – nie muszą być uwzględniane w projekcie domu, dlatego możesz je zainstalować w dowolnym momencie; dzięki dużej liczbie kolorów można je z łatwością dopasować do pozostałych elementów budynku, dzięki czemu wyglądają estetycznie;
 • żaluzje nadstawne – montuje się je na ramie okna, co jest skomplikowaną czynnością i zazwyczaj wymaga pomocy specjalisty; może je także podłączyć do systemu inteligentnego domu, co pozwala na sterowanie zdalne;
 • żaluzje antywłamaniowe – jest to specjalny rodzaj żaluzji, który zapobiega włamaniom; można wybierać spomiędzy aż sześciu klas żaluzji – im wyższa, tym większa ochrona.

Zalety żaluzji zewnętrznych – co dają?

Zastanawiasz się, co dają żaluzje zewnętrzne? Mają one mnóstwo zalet! Jedną z nich jest wcześniej wspomniana ochrona przed włamaniem. Aby jednak produkt spełniał swoją rolę, konieczny jest wybór odpowiedniego modelu. Najtańsze z nich będą udaremniać próby rozbicia okna, np. poprzez rzut kamieniem. Najlepsze z nich mogą chronić nawet przed narzędziami o dużej mocy.

Ponadto żaluzje zewnętrzne chronią także przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mowa tutaj oczywiście o czymś więcej niż ostrych promieniach słonecznych. Ten produkt jest w stanie wyciszyć nawet mocny deszcz, wiatr, a także odgłosy burzy. To sprawi, że będziesz w stanie odpocząć w swoim domu, nawet pomimo huku na zewnątrz. Zasłonięcie okien żaluzjami zewnętrznymi podczas ulewy sprawi także, że nie będziesz musiał/a myć zbyt często szyb. Nie pojawią się na nich nieestetyczne smugi, które powstałyby w normalnych warunkach.

Żaluzje zewnętrzne pozwalają także stworzyć półmrok w pokoju bez wykorzystania zasłon czy innych wewnętrznych materiałów. Jest więc to doskonałe rozwiązanie dla minimalistów, którzy cenią sobie prostotę aranżacji. O ich instalacji powinny także pomyśleć osoby z alergią. Dzięki zewnętrznym żaluzjom wewnątrz domu znajdzie się mniej produktów, na których potencjalnie mógłby pojawić się kurz.

Żaluzje zewnętrzne – dla kogo?

Żaluzje zewnętrzne to propozycja dla osób, które cenią sobie funkcjonalność. Warto rozważyć ich instalację, jeśli:

 • szukasz dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego;
 • chcesz wygłuszyć dźwięki ulewy i burzy;
 • szukasz czegoś, co sprawi, że w Twoim pokoju zapanuje mrok nawet podczas słonecznego dnia;
 • nie chcesz zbyt często myć szyb;
 • cierpisz na alergię, dlatego chcesz wyeliminować wewnętrzne zasłony i plisy.

Ostatnio na blogu

Jakie są rodzaje listw dekoracyjnych

Powiązane wpisy: Dokąd powinny sięgać zasłony Jakie zasłony do białych ścian? W czym wyprać firanki, żeby były białe? Na ile stopni prać firany?

Na ile stopni prać firany

Na ile stopni prać firany?

Firany to z pewnością niezbędne wyposażenie każdego salonu lub sypialni. To właśnie one stają się nietuzinkową i oryginalną ozdobą wnętrza, a dodatkowo zapewniają nam prywatność.