FIRANY

Czym są firany?

Firany w Polsce są niczym kultura. Jeszcze 10 czy 20 lat temu, ciężko było znaleźć okno, które nie miało firan.

Kiedyś firany miały spełniać dwie podstawowe role – nadać uczucie prywatności w naszych domach oraz odizolowania od insektów.

Na pewno każda babcia, posiadała w swoich oknach firany. Jedna lubowała się w gęstych akcentach kwiatowych, druga wolała nieoczywiste zdobienia i wzory, a trzecia klasyczne gładkie firany. 

Na przestrzeni lat, nie zmieniło się ta tendencja w żaden sposób. Ponieważ każde wnętrze jest inne oraz każdy klient ma indywidualny gust lub odmienne zapotrzebowanie na swoją dekorację okienną.

Dla tych, którzy nie potrzebują oddzielać swojego domostwa od ulicy bądź sąsiadów, oferujemy – delikatne, transparentne tkaniny firanowe, uszyte na równomiernie marszczącej taśmie bez dużej ilości tkaniny na firanę. Dany zabieg ma na celu nadać nowego życia naszym oknom.

Natomiast dla chętnych odizolowania się od „świata” zalecamy tkaniny o dużym splocie naturalnym, tkaniny o mlecznej strukturze w większej ilości tkaniny przy szyciu firan. Dzięki czemu, poczujemy komfort do funkcjonowania, taki jakiego oczekujemy.

Dlaczego firany w Studio Firan i Wnętrz - Żory?

W założeniach naszej firmy jest zwracanie szczególnej uwagi na jakość wytwarzanych przez nas produktów.

Dzięki założonym przez nas modelom w firmie, na przestrzeni dwóch ostatnich dekad udało nam się nawiązać współprace z największymi producentami tkanin na firany w Europie i na świecie. Dlatego: 

W asortymencie naszego sklepu, mogą Państwo znaleźć setki gotowych wzorów, odcieni czy kolorów tkanin na firany do każdego pomieszczenia w domu. W przeciągu ostatnich 20 lat, udało nam się zrealizować setki realizacji w domkach jednorodzinnych, dla osób prywatnych jak i klienta biznesowego. Przykładamy największe starania do każdego detalu w trakcie szycia firan, dzięki czemu klienci wracają do nas przy kolejnych zmianach swojego wystroju. 

Nasi pracownicy znają się na firanach jak mało kto, dzięki wykwalifikowanej obsłudze mogą Państwo skorzystać z usług takich jak pomiar, montaż oraz instalacja dekoracji w oknach. 

Do tej pory, zrealizowaliśmy firany w takich miastach jak Żory, Rybnik, Pszczyna, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Orzesze, Tychy, Mikołów, Katowice i wiele innych!

Jakie firany wybrać i gdzie? Sprawdź niżej.

Firany do salonu, kuchni czy pokoju?

Przy wyborze firan do salonu, kuchni, sypialni czy pokoju dziecięcego musimy przemyśleć parę podstawowych aspektów. 

Czy nasza firana ma być funkcjonalna? Jeżeli tak, to czy ma być mocno zmarszczona? Jaki kolor firany wybrać?

Czym jest funkcjonalność naszej firany? Jest to szereg pytań, które otrzymujemy prawie zawsze przy składaniu zamówienia w naszym sklepie.

Za pełna funkcjonalność naszych firan odpowiada, sposób uszycia i taśma do firan. Przy odpowiednio wybranej taśmie, mamy możliwość zmieniania położenia naszych firan oraz skumulowania całej firany z boku karnisza.

Żeby uzyskać pełną funkcjonalność w swoim domu, sprawdź jakie karnisze wybrać.