Studio Firan i Wnętrz Żory

Dowiedz się, czym są zasłony panelowe

czym są zasłony panelowe
Spis treści

Zasłony panelowe stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim, możesz nie tylko regulować światło wpadające do pomieszczenia, ale i stworzyć aranżację wokół okna. Czym jeszcze się charakteryzują? Gdzie najlepiej się sprawdzą i, czy warto z nich skorzystać?

Zasłony panelowe — czym są?

To jeden z rodzajów systemów zasłonowych. Od tradycyjnych firanek różnią się wyposażeniem w element napinający, bądź obciążeniowy. To właśnie dzięki niemu, zasłony panelowe pozostają niemal nieruchome, a przez to nienagannie się prezentują. Najczęściej montuje się je na ścianie, wnęce okiennej lub suficie, przy wykorzystaniu wielotorowych szyn, posiadających od 1 do 5 torów, które można dodatkowo przesuwać. Zasłony do wcześniej wspomnianych szyn mocuje się za pomocą specjalnych rzepów. Takie rozwiązanie sprawia, że domownicy mogą je nie tylko utrzymywać w czystości, ale i bez trudu zdejmować. Zasłony dostępne są w różnorodnych wariantach. Z reguły mają formę jednego dużego prostokąta, bądź kilku mniejszych o szerokości od 30 cm do 120 cm. Dzięki temu można je dopasować do praktycznie każdego wymiaru okna.

Kiedy zdecydować się na panele zasłonowe?

Zasłony panelowe tworzą nie tylko niepowtarzalną aranżację wokół okna, ale i chronią prywatność. Ponadto to właśnie dzięki nim do danego pomieszczenia nie wpada dużo promieni słonecznych. Na rynku można znaleźć zasłony w różnych rozmiarach, kolorach, wzorach, materiałach oraz właściwościach. Sprawia to, że użytkownicy mogą dobrać je do niemal każdego wystroju wnętrza.

W sprzedaży dostępne są również zasłony, które po rozłożeniu tworzą konkretny obraz np. kwiatów. Z kolei do pokoju dziecięcego, możesz wybrać zasłony, które posiadają motyw ulubionej bajki Twojej pociechy. Wspomnieliśmy również, ze zasłony występują w różnych materiałach. Materiał transparentny rozprasza światło, dzięki czemu będzie pasować do salonu. Natomiast materiał nieprzezierny zaciemnia pomieszczenie. Nada się więc do sypialni.

Gdzie najlepiej pasują?

Zasłony panelowe sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych przestrzeniach. Można więc je śmiało montować w domach prywatnych, hotelach, biurowcach, salach konferencyjnych, gabinetach lekarskich, czy salonach kosmetycznych. W celu lepszego komfortu ich użytkowania, stworzono specjalny mechanizm elektryczny, za pomocą którego użytkownicy mogą sterować zasłonami, np. przesuwać je na boki, bądź w jedną stronę. To bardzo praktyczna opcja, która przydaje się zwłaszcza przy dużych oknach, gdzie ręczne rozsuwanie zasłon może być po prostu kłopotliwe i czasochłonne. Ich montaż warto powierzyć odpowiednio wykwalifikowanej ekipie, która prawidłowo je zamontuje.

Zasłony panelowe mogą również zastąpić drzwi w domu. Dzięki temu odseparujesz poszczególne przestrzenie od siebie, nie tracąc przy tym dostępu do światła. Domownicy, którzy w jednym pomieszczeniu mają np. kuchnię i salon, mogą je oddzielić od siebie właśnie za pomocą zasłon panelowych. Na takie rozwiązanie decydują się również osoby, które nie chcą stawiać ścianek działowych. Jeśli natomiast znudzi Ci się taka aranżacja, możesz ją szybko zdemontować, o czym pisaliśmy wcześniej. Zasłony panelowe są ponadto tańsze, niż tradycyjne drzwi.

Czy warto z nich skorzystać?

Panele zasłonowe najlepiej będą wyglądać na dużych powierzchniach. Wyeksponują wtedy swój wygląd, a także nadadzą nowego charakteru poszczególnym pomieszczeniom. Nie oznacza to jednak, że w prywatnym domu, zasłony panelowe nie będą dobrze wyglądać. Dzięki różnorodności ich rozmiarów, każdy może dobrać zasłonę odpowiednią do danego okna. Poleca się je zwłaszcza do budynków o nowoczesnym wyglądzie.  Z koeli elektryczny pilot sprawi, że ich rozsuwanie i zsuwanie będzie szybkie i praktyczne. Możesz więc bez większego kłopotu, na bieżąco regulować ilość wpadającego światła.

Ostatnio na blogu

Jakie są rodzaje listw dekoracyjnych

Powiązane wpisy: Dokąd powinny sięgać zasłony Jakie zasłony do białych ścian? W czym wyprać firanki, żeby były białe? Na ile stopni prać firany?

Na ile stopni prać firany

Na ile stopni prać firany?

Firany to z pewnością niezbędne wyposażenie każdego salonu lub sypialni. To właśnie one stają się nietuzinkową i oryginalną ozdobą wnętrza, a dodatkowo zapewniają nam prywatność.