Studio Firan i Wnętrz Żory

Jak odpowiednio dobrać żaluzje drewniane i bambusowe do naszego wnętrza?

Spis treści

Żaluzje drewniane jak i żaluzje bambusowe, są idealnym zastosowaniem dla wnętrz klasycznych i modernistycznych. Nadają akcentów natury dla domostw w stylu loftowym oraz idealnie zgrywają się z pomieszczeniami wypełnionymi roślinami. Żaluzje drewniane wykonane są z poziomych lameli drewnianych i bambusowych w wielu kolorach i o różnych strukturach drewna.

Współpracujemy z największymi polskimi producentami żaluzji drewnianych, przez co w naszym asortymencie znajdą Państwo odpowiedni rodzaj oraz kolor żaluzji drewnianej pod swoje wnętrza.
Standardowymi szerokościami żaluzji drewnianych są 25mm oraz 50mm. Przez co, możemy zastosować żaluzje drewniane do każdego wnętrza. Żaluzje drewniane można podzielić na dwa rodzaje, żaluzje drewniane sznurkowe oraz żaluzje drewniane taśmowe.

ŻALUZJE DREWNIANE

W przypadku żaluzji drewnianych sznurkowych, sznurki są dostosowane kolorystycznie pod kolor lameli oraz osprzętu. Natomiast żaluzje drewniane taśmowe mogą być wykonane w innym kolorze względem lameli czy osprzętu. Przez co, nie raz dany efekt może dodać odpowiednich akcentów do wnętrza. Taśmy w żaluzjach drewnianych mogą być różnych szerokości, dzięki czemu znajdą Państwo odpowiedni produkt pod swoje oczekiwania.

Jednym z najważniejszych elementów żaluzji drewnianych jest ich poprawna praca i użyteczność. Żaluzjami drewnianymi możemy sterować na 3 sposoby. W przypadku żaluzji drewnianej 50mm, sterujemy za pomocom 3 sznurków. Dwóch odpowiedzialnych za kąt nachylenia lameli oraz jednym sznurkiem, który odpowiada za złożenie i rozłożenie naszej żaluzji. Analogiczna sytuacja w kwestii żaluzji 25mm, jednak zamiast dwóch sznurków, kąt nachylenia lameli ustawiamy za pomocą drewnianego pokrętła.

Kolejnym sposobem sterowania żaluzji drewnianej jest łańcuszek, który odpowiada za 3 funkcje w jednym. Ostatnim oraz najprostszym, ale zarazem najdroższym sposobem sterowania żaluzji drewnianych jest elektryka. Sterować elektrycznie żaluzjami możemy za pomocą opcji smart home na naszych tabletach bądź smartofanach. Drugim rodzajem sterowania jest stacjonarny przełącznik montowanym na ścianie w pobliżu żaluzji. Standardowym oraz najczęściej wybieranym sposobem sterowania żaluzji elektrycznych jest pilot. Możemy posiadać jeden pilot do każdej żaluzji poszczególnie, albo pilot wielokanałowy do 15 żaluzji na jednym pilocie.
ŻALUZJE BAMBUSOWE

Przez nasz 20 letni staż pracy, w segmencie dekoracji okien, udało nam się wyselekcjonować najbardziej odpowiednie firmy, które zajmują się produkcją żaluzji drewnianych. Skupiając się na produktach najwyższej klasy, gwarantujemy dodatkowo 3 letnia gwarancje na żaluzje drewniane wykonane w naszym sklepie.

GDZIE NAJLEPIEJ ZAMONTOWAĆ ŻALUZJE DREWNIANE?

Żaluzje drewniane są idealnym zastosowaniem dla pomieszczeń z wieloma oknami, przez co w upalne dni temperatura sięga saharyjskich wyników. Kuchnia, to tak samo odpowiednie miejsca dla żaluzji drewnianych. Prosta obsługa żaluzji oraz prosty sposób czyszczenia daje wiele powodów dla których, właśnie żaluzje drewniane powinny być zastosowane w kuchni. Oprócz pomieszczeń salonowych czy kuchni, żaluzja może być odpowiednim produktem dla pokojów naszych maluszków, nastolatków i gabinetów, w przypadku home office.

żaluzje drewniane do biura

Oferowane przez nas żaluzje posiadają odpowiednie atesty, przez co zastosować możemy je do najbardziej ekstremalnych miejsc w naszych domach czy mieszkaniach. Łazienka, przedpokój, garaż, pokój gier, piwnica czy nawet sauna, to miejsca gdzie możemy dobrać dla Państwa odpowiedni produkt, który wytrzyma każde niedogodności. Bogata kolorystyka, przez która możemy dodać nowego akcentu do wnętrza, jak i prosty montaż w wielu miejscach, daje więcej możliwości, niż nam się wydaje.

 żaluzje drewniane do kuchni

JAK MIERZYĆ I ZAMONTOWAĆ ŻALUZJE DREWNIANE?

Żaluzje drewnianą możemy zamontować w wielu miejscach. Nad wnęka okienna, pod sufitem, we wnęce okiennej, na skrzydle okiennym jak i przy okazji okien typu fix. Odpowiedni pomiar pomieszczenia, może być kluczem dla zastosowania żaluzji drewnianej. Nasi wykwalifikowani pracownicy, codziennie spotykają się z wieloma wnętrzami, mierzą oraz montują żaluzje dla każdego chętnego klienta, dlatego są w stanie dobrać odpowiednie miejsce dla Państwa żaluzji we wnętrzu. Dodatkowo oferujemy pomiar wykonywany u Państwa odpłatnie. W przypadku realizacji na uzgodniona wcześniej z naszymi pracownikami kwotę, dany pomiar jest gratis.

Z jakiego powodu warto skorzystać z pomiaru wykonanego przez naszych pracowników?

Ponieważ wtedy nasza firma bierze pełna odpowiedzialność za każdą wykonaną żaluzje. Każdy mały szczegół jest bardzo ważny przy zamówieniu żaluzji drewnianej, pomiary muszą być wykonane do centymetra, a w kilku przypadkach nawet do milimetra. Jeżeli nie będą Państwo skłonni na pomiar z naszej strony, przekazujemy państwu wskazówki, przy których powinno się sugerować wykonując pomiar pomieszczenia, wszystkie wskazówki są podawane tylko i wyłącznie przy spotkaniu w sklepie.

Jak w przypadku pomiaru, montaż jest kwestią indywidualną, który rozstrzyga się już po pomiarze. Oprócz pomiaru u klienta, montujemy także żaluzje w Państwa domach. Montujemy żaluzje drewniane z dbałością o każdy szczegół, wykonujemy montaże na wysokiej klasy sprzętach z wykwalifikowanymi pracownikami. Detal, najmniejszy szczegół może być kluczem w wyglądzie naszych żaluzji. Nasza wiedza jest dla Państwa, dlatego zapraszamy do kontaktu i odwiedzania naszego sklepu.

Ostatnio na blogu

Jakie są rodzaje listw dekoracyjnych

Powiązane wpisy: Dokąd powinny sięgać zasłony Jakie zasłony do białych ścian? W czym wyprać firanki, żeby były białe? Na ile stopni prać firany?

Na ile stopni prać firany

Na ile stopni prać firany?

Firany to z pewnością niezbędne wyposażenie każdego salonu lub sypialni. To właśnie one stają się nietuzinkową i oryginalną ozdobą wnętrza, a dodatkowo zapewniają nam prywatność.