Studio Firan i Wnętrz Żory

Jakie firany warto dobrać do nowoczesnego salonu?

Jakie firany warto dobrać do nowoczesnego salonu
Spis treści

Salon jest jednym, z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. Nic więc dziwnego, że tak ogromną uwagę poświęcamy na jego aranżacje. Zwykle chcemy, by każdy detal i każda dekoracja świetnie się ze sobą komponowała i stwarzała harmonijną całość. Obecnie jednym z największych trendów w aranżacji salonów jest styl nowoczesny. Jak więc wykonać aranżacje w tym stylu z firanami w roli głównej?

Firany do nowoczesnego salonu- jakie powinny być?

Firany do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym trzeba przede wszystkim odpowiednio dobrać. Dzięki nim jednak, cała aranżacja może być jeszcze bardziej przytulna i elegancka. Przede wszystkim trzeba rozpocząć od zdecydowania, czy potrzebujemy firan do samej ziemi, czy może jednak o wiele lepiej sprawdzą się krótkie modele? Otóż jeśli nasz salon posiada okno tarasowe, to pomysłem na nowoczesną aranżację są firany do samej ziemi, które będą równo zebrane po obu stronach tak, by odsłaniać okno.

Niemniej jednak bardzo ciekawym pomysłem na aranżację nowoczesnych wnętrz z firanami, są również modele panelowe. Tego typu firany cechują się przede wszystkim dość sztywną konstrukcją, a także tym, że możemy je dowolnie regulować. Będą one stanowiły świetną ozdobę okna tarasowego zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz. Co jest jednak najważniejsze firany panelowe nie zmieniają kształtu, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii do ich produkcji są również niezwykle trwałe i eleganckie. Ciekawym pomysłem na nowoczesną aranżację salonu z firanami jest umieszczenie dwóch paneli firanowych obok siebie, pozostawiając jednak przesmyk wolnej przestrzeni między nimi. W ten sposób dodatkowo będzie można podkreślić elegancję i harmonię, która panuje we wnętrzu.

Firany ażurowe- główny bohater nowoczesnych aranżacji salonu

Nie da się ukryć, że trendy wnętrzarskie z ostatniego sezonu sprawiły, że do łask powróciły również firany ażurowe. Warto jednak podkreślić, że powróciły one w całkiem innej formie. Zwykle są to panele firanowe, które gustownie zostały wykończone ażurowymi zdobieniami. Oczywiście to rozwiązanie sprawdzi się jedynie w salonie, w którym występują okna krótkie, a nam zależy na niezwykle modnej i nowoczesnej aranżacji przestrzeni okiennej.

Firany ze zdobieniami ażurowymi można wykorzystać na różne sposoby. Niezwykle ciekawym pomysłem na ich aranżację jest zakup trzech paneli firanowej i zamontowanie ich na oknie w taki sposób, by środkowy panel był nieco krótszy od pozostałych. Nie można również pominąć tego, że konieczne staje się odpowiednie dobranie szerokości takich firan. Można bowiem zdecydować się na jeden panel firanowy z jednolitym zdobieniem, jednak można także wykorzystać kilka z nich- w zależności od rozmiarów okna. Tego typu firany ażurowe sprawiają, że całe wnętrze nabiera jeszcze bardziej eleganckiego i nowoczesnego wydźwięku. Te modele świetnie wkomponują się również we wnętrza urządzone w stylu glamour i minimalistycznym, gdyż są niezwykle harmonijne i jednocześnie maksymalnie proste.

Ostatnio na blogu

Jakie są rodzaje listw dekoracyjnych

Powiązane wpisy: Dokąd powinny sięgać zasłony Jakie zasłony do białych ścian? W czym wyprać firanki, żeby były białe? Na ile stopni prać firany?

Na ile stopni prać firany

Na ile stopni prać firany?

Firany to z pewnością niezbędne wyposażenie każdego salonu lub sypialni. To właśnie one stają się nietuzinkową i oryginalną ozdobą wnętrza, a dodatkowo zapewniają nam prywatność.